Одесса: нардеп от «Свободы» вспомнила Владимира Жаботинского
13 июня народный депутат Украины от ВО «Свобода» Ирина Фарион презентовала свои книги в Одесском культурном центре.
По определению автора, две из них родились из протеста, одна – из любви.
Из протеста возникли её опусы: «Правопис – корсет мови?» (резюме: почему мы пользуемся современным не украинским правописанием, авторами которого стали Наум Каганович и Иосиф Сталин?) и «Мовна норма: знищення, пошук, віднова» (резюме: в 20-е годы прошлого века были уничтожены практически все украинские отраслевые терминологические словари, исключены из украинского языка 14,5 тысяч терминов).
Третья книга-лекция об идейном вожде Фарион — Степане Бандере. Кроме того, И.Фарион представила сборник языковых плакатов «Слово – меч духовний».
«Мова – це дім, в якому живе народ. Бездомні нації нічого не можуть зробити », — подчеркнула Фарион.
Националистка в этот раз на истерику не сбивалась, не клеймила клятых москалей и проимперские силы, а выступила с длинной почти академической лекцией о значении языка, информации, нации, национализма, состоянии современной украинской политики и взаимоотношениях в Верховной Раде Украины, которую неоднократно называла « верховным террариумом»(!).
В ходе выступления политик поблагодарила Одессу за ее сыновей – столпов украинского национализма Ивана Липу и Юрия Липу, языковеда Святослава Караванского.
Кроме того, Фарион отметила: «Я мимоволі згадала ще одну, унікальну постать, яку виколисала, виліпила, виплекала і випустила в широкий світ Одеса. Я маю на увазі Володимира Зеєва Жаботинського. Це унікальний приклад, коли представник іншої нації у жагучий і пристрасний спосіб захищає іншу націю. Це і є той приклад взаємодії і підтримки гідності один одного».
Вообще, Фарион была даже где-то оптимистичной. По её словам, «нам треба звільнятися від своїх недоліків весело, тоді буде легше. Для чого весь час ремствувати як страждає українська милозвучна мова? Тому й страждає, що з стражденним обличчям. Коли буде з іншим обличчям – впевненим, усміхненим, радісним – страждання почнуть боятися її».
Националистка указала: «Тенденції на зміну мовної ситуації в країні дуже позитивні. У Верховній Раді зареєстровано 10 законів, спрямованих на захист української мови, не тільки від опозиції, а й від мажоритарників, які представляють відомі бізнес-групи, і навіть один від Партії регіонів. Це означає, що відбувається найважливіше – змінюється ставлення до мови як державнотворчого чинника, а не як засобу комунікації. Інша річ, що жоден з цих законопроектів не має шансу бути проголосованим».
Свои слова нардеп конкретизировала так: « У кулуарах Верховної Ради , з опонентами ми переходимо на дуже прямі запитання – ти ж українець, ну, чому ви не голосуєте за Постанову про відзначення жертв Голодомору; Галичина ж не була в голоді, бо була УПА, не було б УПА і в нас був би голод. Поляки – не будемо про це говорити – ви мали одного оккупанта, ми мали іншого. Один гірший від іншого… Це ж ваші діди-прадіди замордовані голодом. Мовчать, потім підходять – ну, Ви розумієте »
Политик проинформировала общественность, что следующая ее поездка и презентация книг состоится 25 июня в Донецке.
Сегодня, 10:18
Сегодня, 10:09
3 фото
15 апреля, 18:03
1 фото
15 апреля, 16:03
15 апреля, 11:20
1 фото
15 апреля, 10:29
1 фото
15 апреля, 10:26
2 фото
14 апреля, 17:07
14 апреля, 12:38
14 апреля, 10:31
14 апреля, 10:23
13 апреля, 13:07
3 фото
13 апреля, 10:46
12 апреля, 18:28
12 апреля, 17:57
12 апреля, 10:51