Сергій Гриневецький: пакети з гречкою та чорний пі-ар — головна передвиборча технологія
Виступ 1-го заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони С.Р.Гриневецького на сесії Верховної Ради України
06 листопада 2012 р.
Шановний пане голово! Шановні колеги!
- Попередні результати виборчої кампанії свідчать про те, що в суспільстві склалася ситуація невизначеності відносно багатьох викликів часу.
Більшість людей негативно сприймають державу, в якій вони живуть.
Затяжна системна криза, відхід значної частини суспільства від участі в політичному житті країни породили пригніченість, апатію, невдоволення.
Маргіналізація охопила цілі соціальні верстви, незалежно від рівня освіти, кваліфікації та місця роботи, що стало підгрунтям для ривка радикалізму, причому як зліва, так і справа.
Все це є гарною поживою для роздумів Конституційної Асамблеї, яка в ході своєї діяльності має відповісти на ключові питання: який в Україні державний устрій, форма правління та політичний режим.
В ході виборів інвестиції у пакети з гречкою та чорний пі-ар стали головною передвиборчою технологією і перевищили інвестиції в економіку.
Причина цього очевидна – неефективність чинної системи місцевого самоврядування. Місцеві ради практично не виконують покладені на них Конституцією та законами завдань, у тому числі і через нестачу повноважень та фінансових ресурсів. Більшість звернень та прохань громадян до кандидатів в народні депутати стосуються саме місцевих питань – асфальтування вулиць та міжквартальних проїздів, підрізки дерев і, вибачте, розгону бродячих собак.
Вкотре хочу нагадати, що без дієвого місцевого самоврядування неможлива і ефективна робота Верховної Ради.
Тому ініційований Президентом України конституційний процес має вирішити ключові питання, серед яких – реформа влади на місцях.
Дуже часто визначальним чинником є бідність переважної частини населення.
Праця в нашій країні перестає бути цінністю. Люди зневірюються в тому, що чесно працюючи, можна досягти певного добробуту. Це породжує відверто споживацькі очікування.
Мабуть тому серед передвиборчих гасел було вкрай багато обіцянок зрівняти, знизити або підвищити і вкрай мало пропозицій реформ політичної та економічної системи.
З бідності та неефективності державного механізму витікає головна проблема – корупція, яка сьогодні визнається однією з загроз національній безпеці.
Треба визнати – готовність частини виборців продати свої голоси це своєрідна реакція суспільства на тотальну корупцію. В поведінці населення вбачається цинічний прагматизм.
Це прямий шлях до деморалізації суспільства. Політична еліта держави має зрозуміти свою відповідальність за втрату моральних орієнтирів. Популізм і підкуп однаково розбещують як тих, хто роздає обіцянки та продпайки, так і тих, кому їх роздають. Намагання використати ситуацію в корпоративних цілях несе в собі величезну загрозу.
Ще одне важливе питання в означеному контексті. Протягом останніх десяти років ми пережили чотири парламентські виборчі кампанії, включаючи одну позачергову. І кожного разу вибори проводилися за новим законом. Вважаю, що нам необхідно покласти край з експериментами у виборчій системі і повернутися до прийняття вже напрацьованого Виборчого Кодексу, який би визначив правила гри та заклав основи політичної традиції та наступництва.
Дякую за увагу.
15 апреля, 18:03
1 фото
15 апреля, 16:03
15 апреля, 11:20
1 фото
15 апреля, 10:29
1 фото
15 апреля, 10:26
2 фото
14 апреля, 17:07
14 апреля, 12:38
14 апреля, 10:31
14 апреля, 10:23
13 апреля, 13:07
3 фото
13 апреля, 10:46
12 апреля, 18:28
12 апреля, 17:57
12 апреля, 10:51
11 апреля, 16:48
11 апреля, 16:34